Karabağlar Biruni Anadolu İmam Hatip Lisesi

KARABAĞLAR – BİRUNİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ OKUL TANITIMI

KARABAĞLAR – BİRUNİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

TANITIM KILAVUZU

FİZİKİ YAPI

Okulumuz 850 m2 olup 3 katlı tek bina olarak eğitim-öğretim yapmaktadır. Okulumuzda 21 derslik, 1Fen Laboratuvarı,1 Müzik Sınıfı 1 Görsel Sanatlar Atölyesi, 100 kişilik konferans salonu, kantin ve kütüphane bulunmaktadır.


OKULDAKİ ALAN VE DALLAR

Okulumuz 2018 eğitim-öğretim yılında liseye dönüştürüldüğü için 2019-2020 eğitim-öğretim yılı itibariyle sadece 9. ve 10. Sınıflar bulunmaktadır. Öğrencilerimizin istekleri ve ihtiyaç doğrultusunda alan oluşturulma sağlanacaktır.

SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER

Okulumuzun futbol takımı bulunmaktadır ve çeşitli müsabakalara katılımları sağlanmaktadır. Okulumuzda sık olarak öğrencilerimiz için çeşitli konularda seminerler düzenlenmekte, ilgili kurum ve eğitmenlerle iş birliği yapılmakta, öğrencilerimizin hem akademik gelişimi hedeflenmekte hem de kişisel gelişimlerine önem verilmektedir. Her yıl öğrencilerimiz kitap fuarına götürülmektedirler. 8. Sınıf öğrencilerimiz için okul gezileri düzenlenmektedir.

PROJELER – ORTAKLIKLAR

Okulumuz ve öğretmenlerimiz öğrencileri tarafından çeşitli yardım kuruluşları ile işbirliği yapılarak çeşitli yardım projeleri düzenlenmektedir.SU KUYUSU projesi için toplanan paralar sayılıyor.

MEZUNLARIN KARİYER DURUMU

Okulumuz 2018-2019 eğitim- öğretim yılında liseye dönüşmüş olup henüz liseden mezun vermemiştir. Bünyesinde ortaokul bulunan lise olması dolayısıyla okulumuzdan mezun olan 8.sınıf öğrencileri Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi ,Mesleki Teknik ve Meslek Liselerine yerleşmiştir.

ULAŞIM

Okulumuz ilçe merkezine 3 km, il merkezine 10 km mesafede bulunmaktadır.

  • Okulumuza Karabağlar Yeşillik Caddesi üzerindeki Cumhuriyet Lisesi durağında inilerek kolayca ulaşılabilir. Basmane,Konak,Yeşilyurt ve Üçyoldan Gaziemir, istikametine giden tüm otobüs ve dolmuşlar okulumuzun çok yakınından geçmektedir.
  • Yine Konak istikametine giden 27 Numaralı Çamlık – Konak istikametinde hizmet veren otobüsle ulaşım sağlanabilir.
  • Okulumuzun Adresi:Yunus Emre Mahallesi 4155 Sokak. No:41 Karabağlar/İZMİR
  • Web Adresi:biruniaihl.meb.k12.tr
  • Telefon Numarası:0232 237 1429


Yorum yap